Medycyna estetyczna- zabiegi

Medycyna estetyczna to niezwykle prężnie rozwijający się dział medycyny. Głównym celem zabiegów wykonywanych w jej zakresie, takich jak: biostymulacja, kwas hialuronowy,  lipoliza, mezoterapia, peelingi medyczne, wszczepianie nici liftingujących czy też iniekcja botoksu, jest poprawa wyglądu skóry, jak również zapobieganie oraz usuwanie oznak jej starzenia się.

Zabiegi tego rodzaju, przeprowadzane w profesjonalnej klinice przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia oraz wiedzę medyczną, są w pełni bezpieczne. Większość z nich dać może naprawdę długotrwały i w pełni zadowalający efekt. Pacjenci powinni jednak pamiętać o tym, by wybrać godną zaufania placówkę.

W Centrum Medycznym SCM estetic, znajdującym się w Krakowie, medycyna estetyczna oraz związane z nią zabiegi są jednym z podstawowych usług oferowanych Pacjentom, oczekującym obsługi medycznej, kosmetologicznej oraz dermatologicznej na najwyższym poziomie.

Egzosomy ASCE+

To nowa generacja terapii regeneracyjnych i anti-aging.

Egzosomy ASCE to pęcherzyki zewnątrzkomórkowe o rozmiarach nanometrowych, które są najważniejszym mediatorem komunikacji międzykomórkowej i pełnią podwójną funkcję:
regeneracji skóry oraz przeciwzapalną.

 

SZCZEGÓŁY

Laserowe odmładzanie skóry

Laser Fotona Er:YAG i Nd-Yag

Laser to nowoczesny sprzęt medyczny o szerokim zastosowaniu. Za pośrednictwem połączenia dwóch długości fal Er:YAG i Nd:YAG pozwala on na wyeliminowanie wielu problemów estetycznych i zdrowotnych. Dzięki temu możemy uzyskać poprawę lub zlikwidować takie problemy jak: zmarszczki, wiotkość skóry, utratę owalu twarzy, rumień, trądzik, blizny po zabiegowe, po trądzikowe i pooparzeniowe, grzybicę paznokci, wypadanie włosów czy tez niechciane zmiany skórne w postaci brodawek wirusowych, brodawek łojotokowych, włókniaków, naczyniaków.

 

SZCZEGÓŁY

Leczenie migreny toksyną botulinową

Migrena to bez wątpienia jedna z najbardziej uciążliwych dolegliwości, jeśli chodzi o bóle głowy. Objawy migreny bywają bardzo różne, a jej leczenie – nie zawsze skuteczne, ze względu na problemy z określeniem dokładnych przyczyn jej wystąpienia. Migrena, choć jest jedną z najpowszechniejszych chorób neurologicznych, zupełnie niesłusznie bywa traktowana dość lekceważąco, jak zwykły ból głowy.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia migreny przewlekłej jest leczenie toksyną botulinową.

SZCZEGÓŁY

Usuwanie zmarszczek

Toksyna botulinowa przejściowo hamuje przewodzenie impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, dzięki czemu dochodzi do relaksacji czyli braku kurczenia się poddanych zabiegowi mięśni. Zapobiega to powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych i pogłębianiu już istniejących. Ponadto hamując aktywność mięśni w okolicach ujść gruczołów potowych, w znaczny sposób można zredukować przykry problem nadpotliwości pach, dłoni, stóp czy też czoła.

SZCZEGÓŁY

Kwas hialuronowy

Wypełnianie tkanek

Kwas hialuronowy jest jedna z najczęściej stosowanych substancji w medycynie estetycznej. Dzięki swoim właściwością wypełniającym i zdolności do unoszenia tkanek stosuje się go celem powiększenia ust, policzków, wypłycenia bruzd i zmarszczek, uniesienia kącików ust oraz korekty utraconej objętości w obrębie twarzy.  Efekt podania kwasu hialuronowego widoczny jest już bezpośrednio po zakończeniu zabiegu, jednak należy pamiętać, iż ten ostateczny związany z uwodnieniem wypełniacza pojawia się dopiero po około 3 tygodniach. Długość utrzymywania się preparatu w tkankach wynosi od 3-18 miesięcy i zależy od stopnia usieciowania oraz indywidualnych cech pacjenta.

SZCZEGÓŁY

Biostymulacja

PLASMOO- naturalna biostymulacja autologiczna

 NOWOŚĆ
Plasmoo to autologiczny produkt. Doskonale sprawdza się jako zabieg kompleksowo poprawiający jędrność jak i jakość skóry. Dla pacjentów po 30 roku życia, działa jako doskonały zabieg rewitalizacyjny i profilaktyka anti-aging.

SZCZEGÓŁY

Karisma- biostymulator na bazie Rh kolagenu

To w naturalny sposób odmładza, rewitalizuje i napina skórę, wypełnia drobne zmarszczki oraz daje lekki efekt liftingu. Dla pełnego efektu wystarczą dwa zabiegi.

Przełomowy biostymulator zawierający Rh kolagenu, który jest identyczny z ludzkim.

SZCZEGÓŁY

Profhilo - Molekuły młodości

To innowacyjny preparat medycyny estetycznej przeznaczony do bioremodelingu czyli przebudowy i przywrócenia utraconych wskutek procesu starzenia parametrów skóry.

SZCZEGÓŁY

Profhilo BODY

 PROFHILO® BODY to ultranowoczesny preparat iniekcyjny, którego przeznaczeniem jest poprawa jędrności skóry na ciele. Preparat składa się ze stabilizowanych kompleksów hybrydowych wysoko- i niskocząsteczkowego ultraczystego kwasu hialuronowego w wysokim stężeniu

SZCZEGÓŁY

Nucleofill- Lifting na poziomie komórkowym

Preparat do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry.

Ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach:

  • liftingu
  • antyoksydacji
  • nawilżenia

SZCZEGÓŁY

PLURYAL SILK- Polinukleotydy

Biostymulacja przy użyciu preparatu zawierającego polinukleodyty to innowacyjny i unikalny zabieg, który już podczas pierwszej wizyty daje efekt regeneracji i wyraźnie poprawia sprężystość oraz elastyczność skóry nawet w tak delikatnych obszarach jak okolica oczu, szyi i dekoltu.

SZCZEGÓŁY

ELLANSE- Polikaprolakton

Polikaprolakton jest zabiegiem nie tylko wypełniającym, ale także bardzo silnie odmładzającym, przywracającym gęstość i naturalną jędrność skóry.

Szczegóły

Crystalys - Hydroksyapatyt wapnia

Hydroksyapatyt wapnia to wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia służący do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Jego działanie polega na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu – wypełniacza tkanek miękkich organizmu, odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry.

SZCZEGÓŁY

Sculptra- Kwas polimlekowy

Kwas polimlekowy (Sculptra) jest substancją, która prowadzi do pobudzenia syntezy naszego własnego kolagenu, sprawiając, iż skóra staję się bardziej jędrna i napięta. Preparat ten można stosować niezależnie od wieku.

Szczegóły

REVOK 50- Synergiczna aminokwasowa biostymulacja tkankowa

Bogata substancja, która wywołuje silną biostymulację procesów regeneracyjnych, a także natychmiastowy efekt nawilżenia, napięcia i poprawy kolorytu skóry, dzięki niezwykle wysokiej koncentracji kwasu hialuronowego i synergicznemu działaniu jego biologicznie aktywnych składników.

SZCZEGÓŁY

CG-STYLER 600- Kwas hialuronowy + peptydy

Najnowsza koncepcja luksusowego piękna – produkt światowego lidera w produkcji peptydów biomimetycznych i czynników wzrostu. Caregen, odpowiadając na oczekiwania rynku, bazując na dotychczasowych doświadczeniach opracował formułę dwa w jednym –peptydowy stymulator i wypełniacz bazujący na sieciowanym, stabilizowanym kwasie hialuronowym.

SZCZEGÓŁY

Aminokwasowa terapia zastępcza

JALUPRO classic

Aminokwasy + kwas hialuronowy małocząsteczkowy przywracają blask i elastyczność skórze oraz zapobiega utracie jej jędrności. Zabieg idealny nie tylko na skórę twarzy. Redukuje zmarszczki i poprawia elastyczność skóry.

SZCZEGÓŁY

JALUPRO HMW - Aminokwasy + kwas hialuronowy

                          
Aminokwasy + kwas hialuronowy wielocząsteczkowy HMW
to produkt, którego zadaniem jest bioregeneracja szczególnych obszarów skóry, które są najbardziej narażone na powstawanie głębokich zmarszczek i bruzd, np. skóry szyi i dekoltu.

SZCZEGÓŁY

JALUPRO COMBO - Aminokwasy + kwas hialuronowy

Aminokwasy + kwas hialuronowy COMBO dzięki synergistycznemu działaniu zarówno mało, jak i wielocząsteczkowego kwasu hialuronowego w połączeniu ze skoncentrowaną ilością aminokwasów uzyskujemy bardzo wysoką skuteczność działania: bioregeneracja, odbudowa i zagęszczenie skóry, nawilżenie, wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie oraz delikatny i naturalny efekt wolumetryczny.

SZCZEGÓŁY

JALUPRO EYE - Aminokwasy ( skóra wokół oczu)

To zabieg dedykowany do najdelikatniejszej i najbardziej problematycznej okolicy oczu. Niweluje wiotkość skóry, zagęszcza, regeneruje i ujędrnia skórę, skutecznie redukuje zmarszczki i zasinienia wokół delikatnej okolicy oka.

 

JALU -TOXIN - Aminokwasy + toksyna botulinowa

To unikatowe połączenie aminokwasów z toksyną botulinową pozwalające równocześnie  uzyskać efekt rewitalizacji oraz relaksacji mięśni.

SZCZEGÓŁY

JALUPLASMA - Aminokwasy + Osocze bogatopłytkowe

To unikatowe połączenie aminokwasów z osoczem bogatopłytkowym pozwalające uzyskać jeszcze większy efekt stymulacji i poprawy jakości skóry.

SZCZEGÓŁY

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod stosowanych celem profilaktyki starzenia oraz poprawy wyglądu skóry przy zachowaniu w pełni naturalnego efektu.

Dzięki tej technice pod lub śródskórnie wprowadza się substancje aktywne, omijając w ten sposób barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Ponadto już sam proces nakłuwania powoduje, iż w obrębie skóry zostają uruchomione mechanizmy naprawcze odpowiadające za jej przebudowę.

Włosy  Twarz i ciało

Osocze bogatopłytkowe (PRP)

"Wampirzy lifting"

Włosy

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na biostymulacji komórek skóry za pośrednictwem wydzielanych przez aktywne trombocyty czynników wzrostu. Następstwem tego zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów i  pobudzenie ich odrostu.

SZCZEGÓŁY

Twarz i ciało

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na biostymulacji komórek skóry, za pośrednictwem wydzielanych przez aktywne trombocyty czynników wzrostu. Następstwem tego zabiegu jest poprawa jakości skóry.

SZCZEGÓŁY

Fibryna bogatopłytkowa

(i-PRF- injectable Platelet Rich Fibrin)

Iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa to aktualnie najbardziej nowoczesna, całkowicie naturalna i skuteczna metoda walki z objawami upływu czasu uzyskiwana z własnej krwi pacjenta. Dzięki obecnym mezenchymalnym komórkom macierzystym i-PRF ma ogromny potencjał regeneracyjny, potwierdzony naukowo, dzięki licznym badaniom, prowadzonym pod kierownictwem dr Josepha Choukrouna, wynalazcy tej techniki, w laboratoriach FORM we Frankfurcie, Niemcy i Research Lab Clarion w Clarion, USA.

SZCZEGÓŁY

Osocze bogatopłytkowe + kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy i osocze bogatopłytkowe to dwa fundamenty dermatologii estetycznej. Najskuteczniejsze i najlepiej przebadane  substancje. Cenione za wszechstronność oraz spektakularne, a zarazem naturalne efekty. Efekt wieloletniej pracy lekarzy, biotechnologów i inżynierów tkankowych, którzy stworzyli pierwszy na świecie wyspecjalizowany system kumulujący efekty działania kwasu hialuronowego i osocza.

SZCZEGÓŁY

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest rodzajem niechirurgicznej liposukcji. Polega ona na podawaniu w obręb tkanki tłuszczowej leczonych okolic, preparatu fosfatydylocholiny, będącej naturalnym składnikiem pozyskiwanym z ziaren soi.

SZCZEGÓŁY

Dermapen

Dermapen4®

DERMAPEN4® dzięki systemowi  pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczenie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe w ten sposób mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

 

SZCZEGÓŁY

PIXELPELL - Mikronakłuwanie + peeling TCA

Pixelpeel to zabieg polegający na połączeniu dwóch technik: mikronakłuwania oraz peelingu easy TCA. Dermapen dzięki obecności wymiennych, pulsujących igieł w regulowany sposób nakłuwa skórę. Powstałe w ten sposób mikrouszkodzenia skóry umożliwiają głębszą penetrację aplikowanego następnie peelingu.

SZCZEGÓŁY

Peelingi Medyczne

Cosmelan

Cosmelan/dermamelan jest skuteczną i bezpieczną terapią pomagającą zniwelować przebarwienia słoneczne oraz te o podłożu hormonalnym (melasma). Mechanizm działania oparty jest na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie tworzenia barwnika (melaniny) odpowiedzialnego za powstawanie plam i przebarwień.

SZCZEGÓŁY

Peeling EASY TCA

Peeling  TCA (trójchlorooctowy) jest jednym z głębiej penetrujących, a za razem bezpiecznym peelingiem, który stymuluje fibroblasty do wytwarzania większej ilości kolagenu i elastyny w obrębie skóry właściwej.

SZCZEGÓŁY

Peeling fenolowy

Peeling fenolowy służy do odbudowy głębokich warstw skóry właściwej. Jego działanie polega na mocnym złuszczeniu skóry i pobudzeniu jej głębokich warstw do regeneracji poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny.

SZCZEGÓŁY

Lip&Eyelid Formula- Peeling fenolowy

Lip&Eyelid Formula jest peelingiem fenolowym stworzonym do usuwania głębokich zmarszczek okolicy ust i oczu. Jego działanie polega na głębokim złuszczeniu skóry i pobudzeniu jej głębokich warstw do regeneracji poprzez stymulację syntezy kolagenu.

SZCZEGÓŁY

Głęboki peeling (45%)

Głęboki peeling (45%) do stosowania miejscowego, którego powierzchnia aplikacji nie powinna przekraczać 1 cm średnicy.
Docierając do warstwy siateczkowatej skóry, stymuluje fibroblasty do wytwarzania większej ilości kolagenu i elastyny w obrębie skóry właściwej, dzięki czemu wpływa na spłycenie blizn potrądzikowych.

SZCZEGÓŁY

Nici Liftingujące

Aptos

Na przestrzeni lat nici Aptos były regularnie unowocześniane oferując szeroką paletę produktów, dającą możliwość korekcji opadania tkanek miękkich i przywrócenia im ich pierwotnego położenia. Nici te pozwalają osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych.

SZCZEGÓŁY

Nici Happy Lift

Nici Happy Lift to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Powstały z myślą o pacjentach, którzy z różnych powodów obawiają się zabiegów operacyjnych. Nici chirurgiczne Happy Lift™ są całkowicie wchłaniane (wykonane z polikaprolaktonu).

SZCZEGÓŁY

First Lift

Nici First Lift są wykonane z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksonon)- substancji wykorzystywanej od wielu lat do produkcji wchłanialnych szwów chirurgicznych, wykorzystywanych w wielu dziedzinach chirurgii.

SZCZEGÓŁY

First Lift Barb 4D

First Lift Barb 4D to nowa odsłona znanych i stosowanych już nici PDO. Tym razem zostały one wyposażone w specjalnie opracowany system mikroskopijnych haczyków.

SZCZEGÓŁY

Dives 4D COG

Wielokierunkowe nici medyczne do ekstremalnego liftingu brwi i czoła, wyposażone w system mikroskopijnych haczyków.
Nici Dives MED. pozwalają na uzyskanie ekstremalnego liftingu skóry i przywrócenia jej naturalnego napięcia.

SZCZEGÓŁY

Dives 8D COG

Dwukierunkowe nici medyczne do ekstremalnego liftingu skóry charakteryzujące się wyjątkową przyczepnością i odpornością na rozciąganie, wyposażone w system mikroskopijnych haczyków.
Nici Dives MED. Stanowią swoisty stymulator tkankowy, pobudzający proces neokolagenezy, czyli stymulacji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i napięcie skóry.

SZCZEGÓŁY

Dives V-LIFT COG

Nić zbudowana jest z systemu tłoczonych haczyków, które tworzą sieć haczyków w formie zębatkowej. Dzięki swojej specyficznej budowie nić Molding charakteryzuje się najwyższą odpornością na rozciąganie i ma największą siłę udźwigu tkanek, co pozwala na najbardziej zaawansowany lifting skóry, którego efekty porównywalne są z liftingiem chirurgicznym.

 

SZCZEGÓŁY

Lipofilling PURE GRAFT

Metoda korekty ubytku objętości za pośrednictwem autologicznego (tłuszczu) bogatego w komórki macierzyste.

Wraz z wiekiem u niektórych pacjentów w obrębie twarzy dochodzi do miejscowego zaniku tkanki tłuszczowej czyli lipodystrofii. Efektem tego jest utrata objętości  co najczęściej objawia się obwisaniem skóry. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być lipofilling czyli uzupełnienie brakującej objętości za pomocą własnego tłuszczu.

SZCZEGÓŁY

Nadpotliwość

Nadpotliwość to zbyt obfite wydzielanie potu przez nadreaktywne gruczoły potowe. W przeciwieństwie do stanu fizjologicznego, nadmierna sekrecja potu spowodowana jest nawet słabymi bodźcami emocjonalnymi, niezbyt nasilonym wysiłkiem fizycznym lub niewielkim wzrostem temperatury. Dolegliwość ta jest dość częsta i niejednokrotnie stanowi bardzo duży dyskomfort psychiczny. Okolice najczęściej dotknięte tym problemem to: twarz, pachy, dłonie, stopy.

SZCZEGÓŁY

Laser CO2 Smaxel

Moduł CO2- laserowe usuwanie znamion: Moduł Frakcyjny - odmładzanie skóry

Laser ten emituje światło o długości 1550nm, którego energia jest absorbowana przez zawartą w komórkach naskórka i skóry właściwej wodę.
Zawiera moduł CO2, który pozwala na odparowywanie różnorakich zmian za pomocą wiązki lasera. Zabieg ten jest bezkrwawy i nie powoduje termicznego uszkodzenia otaczających tkanek dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko powstania blizny. Ponadto laser ten wyposażony jest w model frakcyjny, który wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, które dzięki specjalnej głowicy są równomiernie rozrzucone po powierzchni skóry. W wyniku zabiegu powstają tysiące mikroskopijnych uszkodzeń, otoczonych fragmentami zdrowej, nieuszkodzonej tkanki, co sprawia, iż proces rekonwalescencji jest znacznie krótszy. W miejscu uszkodzenia skóry przez wiązkę lasera, poprzez stymulację procesów naprawczych i syntezę kolagenu, dochodzi do regeneracji skóry i poprawy jej wyglądu.

SZCZEGÓŁY

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

Popękane naczynka krwionośne to dolegliwość, na którą cierpi wiele osób. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zamykanie ich za pomocą Lasera FOTONA®. Laserowe usuwanie zmian naczyniowych jest nie tylko bezinwazyjnym i bezpiecznym, ale również jedynym skutecznym rozwiązaniem problemu popękanych naczyń krwionośnych. Naczynka znajdujące się na powierzchni znikają od razu.

SZCZEGÓŁY

Skocz do góry