Aptos

Na przestrzeni lat nici Aptos były regularnie unowocześniane oferując szeroką paletę produktów dającą możliwość korekcji opadania tkanek miękkich i przywrócenia im ich pierwotnego położenia. Nici te pozwalają osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych. Efekt uniesienia tkanek widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Ponadto wraz z upływem czasu pod wpływem zawartego kwasu polimlekowego dochodzi do procesu stymulacji fibroblastów do produkcji elastyny efektem czego jest wzrost napięcia i jędrności skóry w obrębie obszaru poddanego zabiegowi.

Poprzez synergistyczne działanie liftingu i stymulacji efekty zabiegu są spektakularne i długotrwałe. Nawet po rozpuszczeniu się nici skóra poddana zabiegowi nie wraca do poprzedniego stanu, a proces starzenia zachodzi w zwolnionym tempie.

Zastosowanie nici Aptos zalecane jest szczególnie osobom w wieku od 35 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Można je także stosować u osób młodszych celem korekty istniejących asymetrii. Po 60 rż zastosowanie nici uwarunkowane jest kondycją skóry.

Wskazania:

 • modelowanie wybranych partii twarzy
 • poprawa owalu twarzy
 • likwidacja tzw. „chomików”
 • lifting twarzy

Przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • niewyrównana cukrzyca
 • tendencje do powstawania blizn przyrosłych (keloidów, bliznowców)
 •  aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka)  i bakteryjne w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi
 • aktywna choroba nowotworowa
 • gorączka
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych

Przebieg zabiegu:

Po dokładnym zdezynfekowaniu skóry i znieczuleniu nasiękowym nici wprowadzane są poprzez punkty wkłucia, za pomocą wysoce wyspecjalizowanej, dostosowanej do danego obszaru zabiegowego i techniki implantacji. Zabieg ten nie wymaga cięć, a więc nie pozostawia blizn, a efekt liftingu widoczny jest bezpośrednio po zakończeniu procedury.

Postępowanie pozabiegowe:

Celem prawidłowej implantacji nici i uzyskania optymalnego efektu zabiegu bardzo istotne jest przestrzeganie zaleceń po-zabiegowych:

 • spanie na wznak przez 3-4 dni
 • mycie i dotykanie twarzy tylko czystymi rękami w sposób bardzo delikatny
 • spożywanie rozdrobnionych pokarmów przez 3-4 dni
 • ograniczenie mimiki twarzy (śmiania się) przez 7 -14 dni
 • ograniczenie szerokiego otwierania ust (wizyta u stomatologa) 7-14 dni
 • ograniczenie aktywności fizycznej przez 14 dni, intensywny wysiłek zalecany jest nie wcześniej niż po miesiącu.

Czas rekonwalescencji:

Po zabiegu skóra może być obrzęknięta, mogą również pojawić się nierówności – pomarszczenia nadmiaru skóry, które powinny ustąpić maksymalnie do 2 tygodni. Ponadto na przebiegu wprowadzonej nici mogą pojawić się lekka opuchlizna, zasinienia lub krwiaki utrzymujące się 7-14 dni. Ponadto przez około 2 tygodnie pacjenci mogą odczuwać dyskomfort mimiczny.

Efekt zabiegu:

Efekt uniesienia tkanek-poprawa owalu twarzy.

Długość utrzymywania się efektu:

Efekt zabiegu w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta utrzymuje się około 2-3 lat i w razie potrzeby można go powtórzyć.

Czas zabiegu: Zabieg trwa około 30-60 minut.
Znieczulenie: tak, nasiękowe (np. Lignokaina)
Zabiegi uzupełniające: peelingi, Dermapen, mezoterapia, kwas hialuronowy

Cennik

Rodzaje nici

Excellence Visage

Zabieg Excellence Visage polega na zastosowaniu specjalnych nici z mikrowypustami, które są mocowane naprzeciw siebie. Takie rozmieszczenie wypustek, kiedy to każdy pojedynczy wypust nici jest skierowany w odwrotnym kierunku do poprzedniego, pozwala na lepsze pogrupowanie tkanek i lepszy efekt liftingu. Za pomocą tego zabiegu można korygować i odmładzać wszystkie obszary twarzy, łącznie z trudnymi do modelowania typami zmarszczek. Zabieg ten idealnie nadaję się do korekty pierwszych objawów wiotkości skóry i nieznacznego obwisania tkanek.

Light Lift Needle 2G

Ten zabiegu polega na wykorzystaniu dwóch połączonych ze sobą obustronnych igieł, do których dołączona jest nić. Takie mocowanie pozwala wprowadzić nić w obręb skóry bez dodatkowych nakłuć. Ponadto obecne na powierzchni dwukierunkowe mikrowypusty- haczyki zabezpieczają tkankę przed przemieszczaniem, a 50 centymetrowa długość nici pozwala na dokładne opracowanie podanego zabiegowi obszaru zapewniając doskonały efekt liftingu. Para obustronnych igieł i długa nić z mikrowypustkami doskonale sprawdzają się przy modelowaniu żuchwy i podbródka, a także przy szczególnie popularnym liftingu okolic kości policzkowej.

Aptos Nano Vitis

Linia Aptos Nano jest techniką wzmacniającą i rewitalizującą tkanki miękkie z pomocą bio-włókien zbudowanych z kwasu polimlekowego.  Bazuje ona  na specjalnie skonstruowanych niciach caprolac, które dzięki swej budowie „warkocza” lub „sprężynki” pełnią w tkankach swego rodzaju  role wypełnienia i wygładzenia zmarszczek równocześnie zachowując mimikę twarzy. Nić implantuje się za pomocą cienkiej igły wprowadzanej podskórnie. Nić ta tworzy wspierający skórę szkielet, mocując tkanki we właściwym położeniu. Rezultat widoczny jest tuż po zakończeniu zabiegu, natomiast ostateczny efekt wynikający z dodatkowej stymulacji skóry widoczny jest dopiero po kilku tygodniach.
Linia Nano dedykowana jest do takich obszarów jak: brwi, okolice powieki górnej i dolnej, kurze łapki, linie marionetki, zmarszczki palacza, bruzdy wokół uszu, fałdy szyjne, dolina łez, dekolt, dłonie.

Lekarze wykonujący zabieg:

Dr n. med. Joanna Sułowicz

specjalista dermatolog-wenerolog
lekarz medycyny estetycznej

lek. med. Anna Aseńko

chirurg plastyczny
lekarz medycyny estetycznej

Skocz do góry
Rejestracja Online