Chirurgia

CHIRURGIA – (z grec. „cheir” – ręka, „ergon” – czyn, działanie, „cheirurgia” – praca wykonywana ręcznie).
To dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem operacyjnym.
Chirurgia ogólna w naszym Centrum to zespół chirurgów z wieloletnim doświadczeniem, którzy specjalizują się głównie w chirurgii mało inwazyjnej, laparoskopowej oraz w chirurgii zmian skórnych.

Usuwanie blizn

Jest zabiegiem stosunkowo małoinwazyjnym i zalecanym w przypadku dużych blizn. Pozwala on nie tylko pozbyć się niechcianej/niepokojącej zmiany, ale przede wszystkim umożliwia badanie histopatologiczne uzyskanego materiału celem dokładnego określenia jego charakteru.

Szczegóły

Usuwanie zmian nowotworowych

Jest zabiegiem stosunkowo małoinwazyjnym. Jest to postępowanie z wyboru, zalecane w przypadku usuwania zmian podejrzanych o proces nowotworowy: szybko rosnących, zmieniających swój dotychczasowy wygląd, z obecnością owrzodzenia na powierzchni, z tendencją do krwawienia.

Szczegóły

Usuwanie zmian skórnych

To zabieg stosunkowo małoinwazyjnym. Pozwala ono nie tylko pozbyć się niechcianej/ niepokojącej zmiany, ale przede wszystkim umożliwia badanie histopatologiczne uzyskanego materiału celem dokładnego określenia jego charakteru.

Szczegóły

Usuwanie znamion barwnikowych

Chirurgiczne usunięcie zmian barwnikowych jest to postępowanie z wyboru, zalecane jako jedyne słuszne w przypadku usuwania znamion barwnikowych, potocznie zwanych pieprzykami. Pozwala ono nie tylko pozbyć się niechcianej/niepokojącej zmiany, ale przede wszystkim umożliwia badanie histopatologiczne uzyskanego materiału celem dokładnego określenia jego charakteru.

Szczegóły

Skocz do góry
Rejestracja Online