Dermatologia

Zabiegi z zakresu dermatologii, takie jak biopsja skóry, elektrokoagulacja, dermatoskopia czy łyżeczkowanie, to zaawansowane czynności pozwalające na długotrwałe zachowanie zdrowej oraz zadbanej skóry. Z badań i zabiegów, które obejmuje dermatologia estetyczna, w Krakowie skorzystać można w naszym Centrum Medycznym, do czego serdecznie zapraszamy wszystkich Pacjentów zaniepokojonych stanem swojej skóry.

Biopsja skóry

Biopsja skóry jest badaniem diagnostycznym, polegającym na pobraniu fragmentu ze zmienionego chorobowo lub pozornie zdrowego miejsca na skórze. Jest ona „złotym standardem” postępowania w przypadku zmian skórnych, których ustalenie rozpoznania na podstawie obrazu klinicznego jest niemożliwe.

SZCZEGÓŁY

Dermatoskopia

Podstawowym badaniem pozwalającym na wykrycie tego nowotworu w jego wczesnej fazie jest dermatoskopia/dermoskopia. Jest to nieinwazyjne, niebolesne oraz  łatwe do przeprowadzenia badanie, wymagające równocześnie dużego doświadczenia ze strony lekarza.

SZCZEGÓŁY

Smaxel CO2

Laser to skuteczny i bezpieczny sposób, który poprawia jakość i jędrność skóry oraz likwiduje zmiany. To obecnie najlepsza metoda zmniejszania widoczności blizn i rozstępów, a także likwidowania przebarwień. Daje spektakularne efekty odmładzające skórę.

SZCZEGÓŁY

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja to zabieg polegający na ścięciu tkanek poprzez termiczne ich uszkodzenie, za pośrednictwem prądu o wysokiej częstotliwości.

SZCZEGÓŁY

Łyżeczkowanie

Łyżeczkowanie to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu zmian skórnych.

SZCZEGÓŁY

Doogniskowe podanie glikokortykosteroidów

Glikokortykosteroidy dzięki swoim właściwością przeciwzapalnym, immunosupresyjnym, przeciwalergicznym, przeciwwysiękowym oraz antyproliferacyjnym znalazły zastosowanie w leczeniu wielu chorób dermatologicznych.

SZCZEGÓŁY

Podcinanie blizn potrądzikowych

Zabieg ten ma na celu przerwanie powstałych w wyniku bliznowacenia, łącznotkankowych zrostów, powodujących pociąganie blizny ku dołowi. Ponadto powstały w wyniku zabiegu uraz dodatkowo stymuluje syntezę kolagenu w obrębie blizny, co sprawia, iż ulegają one spłyceniu. Zabieg zalecany w przypadku blizn zanikowych po przebytym trądziku, ospie.

SZCZEGÓŁY

Skocz do góry