Nici Happy Lift

Nici Happy Lift to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Powstały z myślą o pacjentach, którzy z różnych powodów obawiają się zabiegów operacyjnych. Nici chirurgiczne Happy Lift™ są całkowicie wchłaniane (wykonane z polikaprolaktonu). Na ich powierzchni znajdują się małe haczyki, które kotwicząc się w skórze unoszą ją, poprawiając owal twarzy, a także powodują wzrost w skórze ilość fibroblastów i włókien kolagenowych.

Zastosowanie nici Happy Lift jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 35 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Można je także stosować u osób młodszych celem korekty istniejących asymetrii. Po 60 roku życia zastosowanie nici uwarunkowane jest kondycją skóry.

Wskazania:

 • modelowanie wybranych partii twarzy
 • poprawa owalu twarzy
 • likwidacja tzw. „chomików”
 • lifting twarzy

Przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • niewyrównana cukrzyca
 • tendencje do powstawania blizn przyrosłych- (keloidów, bliznowców)
 •  aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka)  i bakteryjne w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi
 • aktywna choroba nowotworowa
 • gorączka
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych

Przebieg zabiegu

Po dokładnym zdezynfekowaniu skóry i znieczuleniu nasiękowym, nici wprowadzane są poprzez punkty wkłucia, za pomocą dostosowanej do danego obszaru zabiegowego techniki implantacji. Zabieg ten nie wymaga cięć, a więc nie pozostawia blizn, a efekt widoczny jest bezpośrednio po zakończeniu procedury i jest porównywalny do tego po tradycyjnym liftingu.

Postępowanie pozabiegowe

Celem prawidłowej implantacji nici i uzyskania optymalnego efektu zabiegu bardzo istotne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych: unikanie nadmiernej mimiki twarzy tzn: śmiania się, ziewania czy tez wizyt u stomatologa. Zaleca się spanie na wznak przez 3-4 dni oraz mycie i dotykanie twarzy tylko czystymi rękami w sposób bardzo delikatny. Po 14 dniach można wrócić do uprawiania sportu, ale intensywny wysiłek zalecany jest nie wcześniej niż po miesiącu.

Czas rekonwalescencji

Po zabiegu skóra może być obrzęknięta, mogą również pojawić się nierówności (pomarszczenia nadmiaru skóry), które powinny ustąpić maksymalnie do 2 tygodni. Ponadto na przebiegu wprowadzonej nici mogą pojawić się: lekka opuchlizna, zasinienia lub krwiaki utrzymujące się 7-14 dni. Ponadto przez około 2 tygodnie pacjenci mogą odczuwać dyskomfort mimiczny.

Efekt zabiegu

Efekt w postaci uniesienia tkanek widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Ponadto wraz z czasem (12-15 miesiącach od zabiegu), nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w organizmie równocześnie stymulując syntezę kolagenu co sprawia, iż skóra staję się bardziej jędrna.

Długość utrzymywania się efektu

Efekt zabiegu w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta utrzymuje się około 2-3 lat i w razie potrzeby można go powtórzyć.

Czas zabiegu: 30-60 minut
Znieczulenie:  tak (nasiękowe np. Lignokaina)
Zabiegi uzupełniające: peelingi, mezoterapia, Dermapen, kwas hialuronowy

Cennik

Lekarze wykonujący zabieg:

Dr n. med. Joanna Sułowicz

specjalista dermatolog-wenerolog
lekarz medycyny estetycznej

lek. med. Anna Aseńko

chirurg plastyczny
lekarz medycyny estetycznej

Skocz do góry
Rejestracja Online