Mezoterapia skóry twarzy i ciała

Mezoterapia igłowa, jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod stosowanych celem profilaktyki starzenia oraz poprawy wyglądu skóry, przy zachowaniu w pełni naturalnego efektu.

Dzięki tej technice pod lub śródskórnie, wprowadza się substancje aktywne, omijając w ten sposób barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Ponadto już sam proces nakłuwania powoduję, iż w obrębie skóry zostają uruchomione mechanizmy naprawcze odpowiadające za jej przebudowę.

Zazwyczaj do zabiegów używa się koktajli, złożonych z mieszaniny wielu substancji rewitalizujących i regenerujących, które stymulując metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do poprawy stanu skóry.

Jednym z najczęściej stosowanych jest kwas hialuronowy posiadający silne właściwości higroskopijne (ma zdolność pochłaniania dużych ilości wody) oraz zwiększające proliferację komórkową i angiogenezę.

W zależności od składu preparatu, zabieg ten przeznaczony jest dla pacjentów w każdym wieku i różnymi problemami. Za pomocą tej metody możemy bowiem nawilżyć usta, poprawić koloryt lub ujędrnić czy tez nawilżyć skórę twarzy, szyi, dekoltu, biustu, zredukować zmarszczki, cellulit, rozstępy czy też zmniejszyć cienie i obrzęki pod oczami.

Wskazania:

 • zmarszczki
 • utrata napięcia i elastyczności  skóry
 • skóra sucha, odwodniona
 • skóra szara
 • wysuszone,pękające usta
 • cieni pod oczami
 • rozstępy i blizny
 • cellulit
 • leczenie i profilaktyka wypadania włosów

Przeciwwskazania:

 • ciąża i laktacja
 • aktywne choroby autoimmunologiczne
 • aktywne choroby nowotworowe
 • aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi
 • alergia na składniki preparatu
 • skłonność do występowania blizn przerosłych (bliznowców, keloidów)

Przebieg zabiegu

Po wcześniejszym znieczuleniu za  pomocą cienkich igieł na głębokość 2-3 mm wprowadza się odpowiednio dobrany preparat.

Postępowanie pozabiegowe

 • unikać solarium oraz ekspozycji słonecznej przez okres 2 tygodni
 • stosować ochronę przeciw słoneczną- krem z filtrem +50 przez okres 2 tygodni

Czas rekonwalescencji

W miejscu ewentualnego uszkodzenia naczyń krwionośnych może pojawić się siniak utrzymujący się 4-10 dni. Ponadto w zależności techniki oraz od użytego preparatu w miejscu podania mogą pojawić się grudki utrzymujące się od kilku godzin do 3 dni. W okolicy oka, zwłaszcza u osób z tendencją do zastojów limfy może pojawić się przemijający obrzęk.

Efekt zabiegu

W zależności od rodzaju użytego preparatu:

 • poprawa jakości,  napięcia skóry oraz jej nawilżenia
 • znaczna redukcja drobnych zmarszczek oraz spłycenie głębszych
 • redukcja cieni i obrzęków pod oczami
 • redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu
 • zmniejszenie wypadania włosów i pobudzenie wzrostu nowych włosów

Częstotliwość zabiegów

U części pacjentów efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Natomiast celem uzyskania optymalnych wyników w większości przypadków zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępie około 14-28 dni, a następnie zabieg przypominający co 3-6 miesięcy.

Czas zabiegu: w zależności od rozległości zabiegu okolicy 15-30 minut
Znieczulenie: tak, miejscowe
Zabiegi uzupełniające: peelingi, Dermapen

Cennik

Stosowane przez nas preparaty

DIVES BTX - mezo-botox

NOWOŚĆ

DIVES BTX – to unikatowy koktajl nowej generacji zaprojektowany do walki z zmarszczkami mimicznymi i objawami starzenia się skóry.

Koktajl zawiera wysokostężony, dwumolekularny kwas hialuronowy o działaniu hydratacyjnym oraz silnie wygładzający heksapeptyd argireliny. Synergiczne połączenie obu komponentów zapobiega formowaniu się nowych zmarszczek ekspresyjnych oraz spłyca i powstrzymuje pogłębianie się już obecnych, dając spektakularny efekt odmładzający. Kompozycja uzupełnia niedobór naturalnie występującego kwasu hialuronowego wypełniając zmarszczki od wewnątrz i redukując te powstałe w wyniku odwodnienia.

Działanie „botox-like” polega na relaksacji mięśni i silnym nawilżeniu skóry, dzięki czemu twarz odzyskuje swoje młodzieńcze kontury i widocznie się wygładza.

Wyjątkowe właściwości napinająco -wygładzające preparatu stanowią skuteczne rozwiązanie do liftingu skóry i bezpieczną alternatywę dla terapii z użyciem toksyny botulinowej typu A.

DIVES - WRINKLE OUT ha+ peptide

NOWOŚĆ

DIVES – WRINKLE OUT ha+ peptide to zaawansowany koncentrat o spektakularnym efekcie odmładzającym, skonstruowany do szybkiej poprawy jędrności i gęstości skóry. Formuła zawiera bogactwo 7 peptydów biomimetycznych wzbogaconych w mieszaniny aminokwasów, koenzymów, antyoksydantów oraz niskocząstęczkowy kwas hialuronowego.

EFEKTY

 • Głęboka restrukturyzacja tkanek
 • Stymulacja autoindukcji kolagenu i elastyny
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Zwiększenie napięcia skóry
 • Działanie antyoksydacyjne i cytostymulacyjnie
 • Silna witalizacja i odżywienie skóry
 • Podniesienie poziomu nawilżenia i wypełnienia tkanek

Ejal 40- więcej niż rewitalizacja

NOWOŚĆ

EJAL 40 – to najnowsza generacja kwasu hialuronowego o średniej masie molekularnej ( MMW) 1200- 1800 kDa i stężeniu 40 mg   o właściwościach :

 • biostymulujących skórę do odbudowy podstawowej struktury  macierzy pozakomórkowej ( Extra Cellular Matrix ECM) i zoptymalizowania środowisko dla nowo powstających elementów budulcowych skóry
 • podporowych dla natychmiastowego uniesienia opadającej skóry

SZCZEGÓŁY

Sunekos200

Sunekos 200 to nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry. Badania wykazały, że już 10 dni po pierwszym zabiegu obserwuje się istotną poprawę nawilżenia skóry oraz 47%, poprawę objętości twarzy i 35% redukcję nasilenia zmarszczek mierzonych po 2 miesiącach od pierwszej iniekcji.

Aquashine BTX

To produkt do mezoterapii zapewniający kompleksowe rozwiązania w terapii przeciwstarzeniowej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Przeznaczony dla osób, które oczekują subtelnego efektu, tych bojących się toksyny botulinowej lub pragnących dłużej cieszyć się efektem jej działania. Idealny do stosowania w okolicach gdzie obawiamy się nadmiernego osłabienia mięśni (np. okolica oczu, nad brwiami).
Wskazania: zmarszczki ( alternatywa dla toksyny botulinowej), utrata jędrności skóry, suchość skóry, profilaktyka starzenia się skóry

DIVES BRIGHT EYES- likwidacja cieni pod oczami

NOWOŚĆ

Bright Eyes- to unikalna formuła mezoterapeutyczna do walki z oznakami zmęczenia i zasinieniami skóry powiek. Efektywny sposób działania preparatu jest wynikiem synergicznej kombinacji 4 peptydów biomimetycznych i substancji depigmentujących oraz ich oddziaływania na różnych poziomach komórkowych. Unikalne połączenie kwasu hialuronowego i peptydów
gwarantuje silne rozjaśnienie i nawilżenie skóry pod oczami oraz efekt świeżego spojrzenia.

RRS HA EYES - likwidacja cieni pod oczami

Jest to preparat dedykowany poprawie wyglądu okolicy oka. Wykazuje on działanie antyoksydacyjne, poprawia kontur oczu, wygładza zmarszczki oraz napina skórę. Jego unikatowy skład daje natychmiastowe efekty w postaci nawilżenia oraz poprawy mikrokrążenia. Preparat zalecany szczególnie osobom z problemem cieni pod oczami.
Pojedynczy zabieg zalecany jest w celu natychmiastowego odświeżenia okolicy oka. W celu kompleksowej odnowy okolicy oka i przywrócenia młodego spojrzenia zalecana jest seria 4- 6 zabiegów powtarzanych w odstępach 7-14 dni.
Preparat został nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej w 2014 roku.
Wskazania: cienie pod oczami, zmarszczki, utrata jędrności skóry, suchość skóry, profilaktyka starzenia się skóry

Dermaheal Eyebag Solution - likwidacja worków pod oczami

Dermaheal Eyebag Solution to unikalne połączenie peptydów biomimetycznych. Dzięki swoim właściwością preparat ten poprawia mikrokrążenie, stymuluje drenaż i zapobiega zastojom limfatycznym co znacząco wpływa na redukcję „worków” i opuchnięć pod oczami.
Ponadto preparat ten zmniejsza ekspresję czynników adipogenetycznych zapobiegając odkładaniu się tłuszczu w okolicach oczu, dodatkowo także stymuluje lipolizę redukując poduszeczki tłuszczowe pod oczami. Zalecany szczególnie osobom z problemami worków i opuchnięć pod oczami. Wskazane jest wykonanie minimum 3 zabiegów w odstępach 7-14 dni.

Wskazania: opuchlizna okolicy oka, worki pod oczami, poduszeczki tłuszczowe okolicy oka

Neauvia Stimulate & Lift

Neauvia Stimulate & Lift to preparat na bazie kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia, który odbudowuje młodość skóry – natychmiastowo i długofalowo. To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy nie tylko na ujędrnieniu i poprawie jakości skóry, ale też podniesieniu tzw. chomików i uzupełnieniu ubytków związanych z zanikiem podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg intensywnie stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu w naturalny, organiczny sposób otrzymujemy efekt zagęszczenia skóry oraz widoczny efekt uniesienia owalu twarzy.

SZCZEGÓŁY

Neauvia Organic Hydro Deluxe

Neauvia Organic Hydro Deluxe zawiera 18 mg/ml czystego kwasu hialuronowego, pozyskiwanego z Bacillus subtilis. Tak wysokie stężenie pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty, widoczne już od pierwszego zabiegu. Preparat zawiera także 0,01% hydroksyapatytu wapnia, który dodatkowo pobudza produkcję kolagenu, poprawiając skuteczność terapii.

Wskazania: utrata gęstości skóry, zmarszczki powierzchniowe, słaba kondycja skóry, suchość skóry

Teosyal Redensity I

Teosyal Redensity I zawiera opatentowany skład, który wspomaga proces przywracania prawidłowej gęstości skóry właściwej. Zawiera on występujący naturalnie w skórze kwas hialuronowy (15 mg/g) oraz  wyselekcjonowane składniki w postaci kompleksu odnawiającego skórę w którego skład wchodzi: 8 aminokwasów, 3 antyoksydanty, 2 minerały oraz witamina B6. Kompleks aminokwasów stymuluje wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, a także reguluje proces gojenia oraz odbudowy tkanek. Obecna witamina B6 niezbędna jest w metabolizmie komórek skóry. Z kolei minerały: cynk i miedź biorą udział w procesie syntezy DNA i zwiększają proces powstania nowych komórek.

Wskazania: utrata jędrności skóry, drobne zmarszczki, rozświetlenie i suchość skóry

RRS Hyalift

Dzięki zawartości kwasu hialuronowego nie tylko doskonale nawilża skórę ale także stymuluje jej odbudowę. Polecany zarówno do zabiegów w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, oraz grzbietów dłoni, wewnętrznej powierzchni ramion, ud oraz brzucha.
Zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.
Wskazania: utrata jędrności skóry, drobne zmarszczki, profilaktyka anti-aging

RRS Cellutrix

RRS cellutrix w swoim składzie zawiera mieszaninę substancji o działaniu drenującym, napinającym i lipolitycznym dzięki czemu doskonale sprawdza się w walce z cellulitem oraz utratą jędrności skóry okolicy ud, pośladków czy też ramion.
Zaleca się wykonanie serii min 4 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.
Wskazania: cellulit, wiotkość skóry ciała, miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej

RRS Stilmatrix

Zawiera w swoim składzie aminokwasy, mikroelementy, witaminy, przeciwutleniacze, substancje napinające skórę oraz czynniki wzrostu. Jego zastosowanie uruchamia procesy naprawcze w obrębie uszkodzonej skóry, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny co znacząco wpływa na poprawę jakości skóry.
Wskazania: wiotkość skóry, rozstępy

RRS Tensor Lift

Dzięki unikatowemu połączeniu substancji napinających skórę, witamin, kwasu hialuronowego oraz składników redukujących wolne rodniki stymuluje naturalne procesy regeneracyjne oraz odbudowę kolagenu i elastyny. W efekcie czego poprawia nawilżenie, jędrność i napięcie skóry.
Z uwagi na swoje silne właściwości napinające oraz liftingujące skórę zalecany w przypadku wiotkości skóry w obrębie dolnej części twarzy oraz szyi, przede wszystkim dla osób o „ciężkich” twarzach.
Wskazania: utrata jędrności i napięcia skóry, profilaktyka Anti aging

RRS SILISORG

Podstawowym składnikiem preparatu RRS SILISORG jest biodostępna odmiana krzemionki organicznej, która wpływa na regenerację tkanki łącznej. Stymuluje ona proliferację fibroblastów oraz sprzyja regeneracji włókien kolagenowych. W ten sposób wpływa na reorganizację struktury tkanki łącznej co znacząco wpływa na poprawę jakości i napięcia skóry.

Wskazania: utrata jędrności skóry, cellulit, rozstępy skórne, blizny

Restylane Vital, Restylane Vital Light

Produkty HYDROBALANS (Restylane Vital™, Restylane Vital Light™) reprezentują nową klasę stabilizowanego kwasu hialuronowego technologii NASHA™. Preparaty są dedykowane odbudowie i rewitalizacji skóry całego ciała, szczególnie miejsc mających opinię „trudnych do poprawy”, takich jak: skóra wokół oczu, okolice ust i czerwieni wargowej, skóra szyi i dekoltu, oraz grzbietów dłoni.

Rekomendowana seria 3 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych zapewnia spektakularne efekty estetyczne w zakresie przywrócenia odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, wzrostu elastyczności skóry oraz wygładzenia drobnych zmarszczek.

Wskazania: zmarszczki, utrata jędrności skóry, profilaktyka starzenia się skóry

Cytocare

Wyjątkowa skuteczność CytoCare® 502/516/532 tkwi w składzie, w który oprócz zawartości kwasu hialuronowego zawiera 55 aktywnych składników w tym witaminy oraz sole nieorganiczne.
Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową i zapewnia intensywne nawodnienie skóry dając efekt odmłodzenia i wygładzenia skóry.

Wskazania: zmarszczki, utrata jędrności skóry, suchość skóry, profilaktyka starzenia się skóry.

Stretchcare

StretchCare to doskonałe połączenie kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu, witaminy B5, oraz rewolucyjnego kompleksu antyoksydantów DMAE.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom zabieg StretchCare powoduje obkurczenie poluzowanych włókien kolagenowych, co sprawia, iż skóra staje się bardziej napięta i wzmocniona.

Oprócz zastosowania StretchCare na twarz, szyję i dekolt doskonale sprawdza się także w innych częściach ciała. Zabieg ten można stosować na rozstępy oraz na zwiotczałą skórę brzucha, biustu, ramion, zwłaszcza po okresie ciąży czy ubytku masy ciała.

Wskazania: utrata jędrności skóry, zmarszczki,

Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na biostymulacji komórek skóry, za pośrednictwem wydzielanych przez aktywne trombocyty czynników wzrostu. Następstwem tego zabiegu jest poprawa jakości skóry.

Szczegóły

Lekarze wykonujący zabieg:

Dr n. med. Joanna Sułowicz

specjalista dermatolog-wenerolog
lekarz medycyny estetycznej

lek. med. Natalia Łuc-Skiba

lekarz medycyny estetycznej

lek. med. Anna Aseńko

chirurg plastyczny
lekarz medycyny estetycznej

lek. Michał Pasiński

specjalista chirurgii ogólnej
lekarz medycyny estetycznej

lek. Karolina Małek-Stelmachowska

specjalista chirurgii plastycznej
lekarz medycyny estetycznej

lek.med. Anna Bachleda -Curuś

specjalista dermatolog- wenerolog
lekarz medycyny estetycznej

lek. med. Agnieszka Gawenda-Jura

specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
lekarz medycyny estetycznej

lek. Martyna Butryn – Panikowska

lekarz medycyny estetycznej

lek. Agnieszka Bronikowska

specjalista dermatolog-wenerolog
lekarz medycyny estetycznej

Skocz do góry
Rejestracja Online