Trądzik dorosłych

Trądzik wieku dorosłego są to zmiany trądzikowe, które dotyczą osób po 30 roku życia. U części pacjentów zmiany stanowią formę przetrwałą z okresu dojrzewania, u innych problem ten po raz pierwszy pojawia się w dorosłym wieku. Schorzenie to dotyczy coraz większej liczby osób, zwłaszcza kobiet. Z uwagi na jego oporność na leczenie, stanowi coraz większy problem terapeutyczny. Obraz kliniczny odbiega od tego obserwowanego w trądziku młodzieńczym. Mniej jest tzw. zaskórników, czyli zmian przebiegających bez towarzyszącego stanu zapalnego. Częściej występują natomiast zmiany zapalne w postaci grudek, krost oraz nacieków, które bardzo często prowadzą do powstawania blizn oraz przebarwień. Charakterystyczna jest również ich lokalizacja: w dolnej części twarzy, typowo na brodzie, szyi i okolicy żuchwy, zmiany mogą pojawić się również na plecach, szyi i dekolcie.

 

Celem leczenia trądziku wieku dorosłego jest ograniczenie występowania zmian aktywnych oraz redukcja blizn i przebarwień potrądzikowych.

W Klinice Medycyny Estetycznej SCM Estetic w Krakowie leczenie trądziku wieku dorosłego przeprowadza się za pośrednictwem:

Laser FOTONA
Peeling Easy TCA
Peeling dyniowy
Peeling glikolowy
Peeling pirogronowy
Peeling migdałowy
Zabieg pielęgnacyjny: PQ Age Evolution
Leczenie blizn potrądzikowych
Leczenie farmakologiczne miejscowe i ogólne

Skocz do góry
Rejestracja Online