Cellulit

Cellulit, potocznie zwany także skórką pomarańczową, w mniejszym lub większym stopniu dotyczy prawie wszystkich kobiet. Pod jego medyczną nazwą lipodystrofia, kryje się nieprawidłowość w zakresie rozrostu tkanki tłuszczowej wraz ze współistniejącymi zaburzeniami w przepływie krwi i limfy.
Zmiany, począwszy od okresu dojrzewania, mogą pojawiać się w każdym wieku i zlokalizowane są w miejscach w których występuje bardziej obfita tkanka tłuszczowa tj.: biodra, brzuch, pośladki, ramiona. Za częstsze występowanie zmian u płci pięknej, odpowiedzialna jest odmienna od mężczyzn budowa tkanki tłuszczowej oraz wpływ hormonów żeńskich- estrogenów.

W przypadku cellulitu, w zależności od jego stopnia, obserwujemy zróżnicowane nasilenie objawów w postaci nierówności powierzchni skóry. O ile w początkowych stadiach choroby zmiany te stanowią jedynie defekt estetyczny, to w bardziej zaawansowanych przypadkach mogą być już poważnym problemem zdrowotnym. Objawy, w postaci uczucia ciężkości i nadmiernego napięcia kończyn dolnych, skurczy, parestezji i mrowienia, okresowy oraz nagły ból o nieznacznym nasileniu mogą towarzyszyć zmianom o charakterze cellulitu, a w niektórych przypadkach wyprzedzać ich widoczne objawy.

Celem leczenia cellulitu jest poprawa wyglądu skóry poprzez stymulację metabolizmu tkanki tłuszczowej oraz usprawnienie przepływu limfy, co sprzyja usunięcia toksyn z tkanek oraz redukcji obrzęków.
Aby osiągnąć efekt wygładzenia skóry zazwyczaj wymagana jest seria zabiegów, a dobór odpowiedniej terapii jest indywidualny.

W Klinice Medycyny Estetycznej SCM Estetic w Krakowie redukcję cellulitu przeprowadza się za pośrednictwem:

Endermologie® ALLIANCE
VelaShape III
Fala akustyczna
Karboksyterapia
Lipoliza iniekcyjna
Mezoterapia igłowa
Masaże z wykorzystaniem szczotek do ciała (np. Arocha)
Masaże z wykorzystaniem kostki lodu VIT ICE

Skocz do góry
Rejestracja Online