KROPLÓWKA WITAMINOWA
DIETA BEZGLUTENOWA

(CELIAKIA, NIETOLERANCJA GLUTENU, CHOROBA HASHIMOTO)

Kroplówka witaminowa dieta bezglutenowa

Kroplówka jednorazowa: 220 zł

Pakiet 4 kroplówek -5%
Pakiet 8 kroplówek -10%

Niezależnie od przyczyny: konieczność (celiakia, nietolerancja glutenu) lub po prostu osobista decyzja, podczas stosowania diety polegającej na eliminacji z pożywienia produktów zawierających gluten, dochodzi do występowania niedoborów niektórych składników odżywczych, pierwiastków śladowych i witamin.

Pokarmy z dodatkiem naturalnych bądź przetworzonych zbóż, są bogatym źródłem witamin z grupy B (zwłaszcza niacyny i tiaminy). To właśnie ich niedobór najczęściej spotykany jest u osób na diecie bezglutenowej, często brakuje witaminy D oraz E. Szczególnie niebezpieczny w przypadku kobiet, które planują zajść w ciążę, jest niedobór kwasu foliowego mogący powodować uszkodzenia neurologiczne u płodu. Inne pierwiastki przyjmowane najczęściej w niewystarczającej ilości to: żelazo, magnez, chrom czy cynk.

Specjalnie skomponowana kroplówka SCM estetic zawiera również selen, który uczestniczy w konwersji hormonów tarczycy z postaci nieaktywnej do aktywnej. Jak wykazano, problemy z funkcjonowaniem tarczycy wiążą się często z niedoborem selenu.

Dla osób cierpiących z powodu zaburzeń funkcji przewodu pokarmowego, najlepszym rozwiązaniem jest podawanie brakujących substancji drogą dożylną. Specjalnie dostosowany zestaw witamin, pierwiastków śladowych oraz elektrolitów w idealny sposób uzupełnia niedobory uniemożliwiające prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub umówienia konsultacji ze specjalistą zapraszamy do kontakt pod numer telefonu 518-547-265

Skocz do góry
Rejestracja Online