BTL LYMPHASTIM

Zabieg BTL LYMPHASTIM to mechaniczny drenaż, który usprawnia krążenie limfy i redukuje obrzęki. W przeciwieństwie do innych masaży, znanych z wizyt w SPA, nie wywołuje przekrwienia tkanek, jest bezbolesny i relaksujący. Za to bardzo skuteczny w usprawnieniu pracy układu limfatycznego. Drenaż limfatyczny poprawia metabolizm, pobudza układ limfatyczny i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu.  BTL LYMPHASTIM to najbardziej nowoczesny aparat do terapii obrzęków limfatycznych kończyn, działający na zasadzie masażu uciskowego. Usprawnia on pracę układu chłonnego, ale także zwiększa dopływ dotlenionej krwi do tkanek, dając poprawę jakości skóry i pracy całego organizmu.

JAK DZIAŁA LYMPHASTIM?

Aparat działa na zasadzie przerywanego pneumatycznego ucisku (pre-soterapia). Wykorzystuje przesuwającą się falę uciskową do wykonania kompresyjnego drenażu limfatycznego. Zabiegnie wymaga wsparcia farmakologicznego, przez co jest chętnie wybieranprzez pacjentów ceniących sobie naturalne formterapii. Pacjent zakłada na nogi lub ręce kombinezon, aplikatory obejmują także część brzuszną i przypominają spodnie. Są one napełniane sprężonym strumieniem powietrza, doprowadzanym z jednostki podstawowej (kompresora) przez system giętkich przewodów. Każdy rękaw składa się z wielu niezależnych od siebie komór, które wypełniają się rytmicznie powietrzem we wcześniej zdefiniowanych cyklach w zależności od diagnozy pacjenta. Komory zachodzą na siebie, dzięki czemu masaż obejmuje równomiernie cały obszar. Delikatne, rytmiczne fale uciskowe tworzą wolno przesuwający się ucisk.

LYMPHASTIM W TERAPII CELLULITU

Cellulit występujący u kobiet ma kilka przyczyn, wśród których znajdują się zaburzenia limfatyczne. Przy skłonności do obrzęków limfatycznych rozwija się tzw. cellulit obrzękowy, widoczny nie tylko na pośladkach i udach, lecz także w oko-licach łydek i kostek. Występują wtedy również wahania wagi, zależne od cyklów miesięcznych.Cellulit obrzękowy łatwo rozpoznać po wyglądzie ciała: jest ono dość miękkie, obrzęknięte i gąbczaste w dotyku.  Zejście obrzęków i usprawnienie pracy systemu chłonnego powoduje, że już bezpośrednio po zabiegu obwody ciała są wyraźnie mniejsze. Pełna seria pneumatycznych drenaży limfatycznych wygładza skórę i wyszczupla sylwetkę.


Drenaż limfatyczny sprawdza się także w terapii innych form cellulitu: tłuszczowego i cyrkulacyjnego. Pneumatyczny masaż drenujący BTL LYMPHASTIM™ przyspiesza bowiem metabolizm tłuszczów, a dodatkowo dotlenia i odżywia zwłókniałą tkankę łączną i w ten sposób poprawia jakość skóry.

Wskazania estetyczne:

Cellulit każdego rodzaju i stopnia
Profilaktyka żylaków
Obrzęk tłuszczowy
Zespół ciężkich nóg
Detoksykacja
Poprawa odżywienia skóry
Po zabiegach liposukcji chirurgicznej i lipolizie
iniekcyjnej


Wskazania związane ze sportem:

Ból mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym
(DOMS) czyli tzw. „zakwasy”
Regeneracja po wysiłku fizycznym

Wskazania medyczne:

Niewydolność żylna
Zespół cieśni nadgarstka (przed i po zabiegach
operacyjnych)
Zespół Reynauda
Neuropatia, neuralgia
Choroba niedokrwienna kończyn dolnych
Angiopatia cukrzycowa
Sinica kończyn
Algodystrofia
Choroba zwyrodnieniowa stawów
Dna moczanowa,
Otyłość
Zaburzenia troficzne skóry
Obrzęki limfatyczne
Opieka pourazowa

Przeciwwskazania:

Ostra neuropatia i pleksopatia
Ostry obrzęk płuc
Ostry uraz tkanek miękkich
Ostra zakrzepica żylna
Choroby powodujące dekompensację układu sercowo-naczyniowego
Rozpoznana lub podejrzenie zakrzepicy żył głębokich
Niewydolność wątroby lub nerek

Choroby zakaźne
Zapalenie naczyń chłonnych
Patologiczna ciąża
Padaczka
Stany gorączkowe
Jaskra
Procesy powodujące niedrożność w obszarach objętych drenażem limfatycznym
Osteosynteza lub wymiana stawu w rejonie objętym drenażem
Wszczepiony rozrusznik serca
Choroby nowotworowe
Niejasne dolegliwości bólowe w rejonie jamy brzusznej
Nadciśnienie złośliwe
Infekcje

Skocz do góry