Skóra szara

Skóra szara, skóra pozbawiona blasku występuje niezależnie od wieku oraz płci. Zazwyczaj jest ona wynikiem działania wielu czynników zewnętrznych i wewnętrznych takich jak: niewystarczające odżywienie i nawilżenie skóry, palenie papierosów, stres, przemęczenie, brak snu, działanie czynników atmosferycznych. Za utratę blasku cery, często odpowiada również, nadmierna warstwa martwych komórek zalegająca na powierzchni skóry.

 

Celem leczenia skóry szarej oraz skóry pozbawionej blasku jest zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia jak i poprawa wyglądu i kondycji skóry.Szarość i zmęczony wygląd cery są niezależne od naszego wieku i zazwyczaj zawdzięczamy je wielu czynnikom zewnętrznym jak i wewnętrznym.  Są to najczęściej: brak snu, zła dieta, stres, choroba. Za utratę blasku i zdrowego kolorytu naszej twarzy może również odpowiadać nieodpowiednia pielęgnacja skóry.

W Klinice Medycyny Estetycznej SCM Estetic w Krakowie leczenie skóry szarej, skóry pozbawionej blasku przeprowadza się za pośrednictwem:

Mezoterapia
Osocze bogatopłytkowe
Kwas hialuronowy
Peeling Easy TCA
Laser Frakcyjny CO2 Smaxel
Dermapen
Karboksyterapia
Mikrodermabrazja
Zabiegi pielęgnacyjne

Skocz do góry
Rejestracja Online