Popękane/rozszerzone naczynka

Popękane/rozszerzone naczynka (teleangiektazje) powstają w wyniku trwałego rozszerzenia się naczyń krwionośnych. Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn i najczęściej obserwuje się go w obrębie skóry twarzy, dekoltu oraz kończyn dolnych. Do wystąpienia zmian predysponuje obecny wcześniej napadowy rumień twarzy, trądzik różowaty, niewydolność naczyń żylnych, stojący tryb życia, nadwaga, ciąża oraz leki hormonalne.

U osób ze skłonnością do pękania naczyń niezwykle ważna jest profilaktyka. Zaleca się unikanie gorących kąpieli oraz sauny. Ponadto w przypadku zmian zlokalizowanych na twarzy, dekolcie należy pamiętać o odpowiednim doborze kosmetyków, zabiegów pielęgnacyjnych, ochronie skóry przed działaniem mrozu, wiatru i promieniowania słonecznego.  W przypadku zmian w obrębie kończyn dolnych  zaleca się umiarkowaną aktywność fizyczną, zachowanie prawidłowej masy ciała oraz stosowanie preparatów wzmacniających naczynia krwionośne.

Celem leczenia rozszerzonych naczynek jest zamknięcie ich światła skutkujące zmniejszeniem ilości lub całkowitym zniknięciem zmian. Wybór  metody leczenia jest uzależniony od wielkości oraz lokalizacji rozszerzonych naczynek.

W Klinice Medycyny Estetycznej SCM Estetic w Krakowie leczenie rozszerzonych naczynek przeprowadza się za pośrednictwem:

Laser QuadroStar
Zabieg pielęgnacyjny: Rossatore Xpres
  Zabieg pielęgnacyjny: Sensibeautics Integral Treatment For Sensitive Skin

Skocz do góry
Rejestracja Online