Mezoterapia skóry twarzy i ciała

Mezoterapia igłowa, jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod stosowanych celem profilaktyki starzenia oraz poprawy wyglądu skóry, przy zachowaniu w pełni naturalnego efektu.

Dzięki tej technice pod lub śródskórnie, wprowadza się substancje aktywne, omijając w ten sposób barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Ponadto już sam proces nakłuwania powoduję, iż w obrębie skóry zostają uruchomione mechanizmy naprawcze odpowiadające za jej przebudowę.

Zazwyczaj do zabiegów używa się koktajli, złożonych z mieszaniny wielu substancji rewitalizujących i regenerujących, które stymulując metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do poprawy stanu skóry.

Jednym z najczęściej stosowanych jest kwas hialuronowy posiadający silne właściwości higroskopijne (ma zdolność pochłaniania dużych ilości wody) oraz zwiększające proliferację komórkową i angiogenezę.

W zależności od składu preparatu, zabieg ten przeznaczony jest dla pacjentów w każdym wieku i różnymi problemami. Za pomocą tej metody możemy bowiem nawilżyć usta, poprawić koloryt lub ujędrnić czy tez nawilżyć skórę twarzy, szyi, dekoltu, biustu, zredukować zmarszczki, cellulit, rozstępy czy też zmniejszyć cienie i obrzęki pod oczami.

Wskazania:

 • zmarszczki
 • utrata napięcia i elastyczności  skóry
 • skóra sucha, odwodniona
 • skóra szara
 • wysuszone,pękające usta
 • cieni pod oczami
 • rozstępy i blizny
 • cellulit
 • leczenie i profilaktyka wypadania włosów

Przeciwwskazania:

 • ciąża i laktacja
 • aktywne choroby autoimmunologiczne
 • aktywne choroby nowotworowe
 • aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi
 • alergia na składniki preparatu
 • skłonność do występowania blizn przerosłych (bliznowców, keloidów)

Przebieg zabiegu

Po wcześniejszym znieczuleniu za  pomocą cienkich igieł na głębokość 2-3 mm wprowadza się odpowiednio dobrany preparat.

Postępowanie pozabiegowe

 • unikać solarium oraz ekspozycji słonecznej przez okres 2 tygodni
 • stosować ochronę przeciw słoneczną- krem z filtrem +50 przez okres 2 tygodni

Czas rekonwalescencji

W miejscu ewentualnego uszkodzenia naczyń krwionośnych może pojawić się siniak utrzymujący się 4-10 dni. Ponadto w zależności techniki oraz od użytego preparatu w miejscu podania mogą pojawić się grudki utrzymujące się od kilku godzin do 3 dni. W okolicy oka, zwłaszcza u osób z tendencją do zastojów limfy może pojawić się przemijający obrzęk.

Efekt zabiegu

W zależności od rodzaju użytego preparatu:

 • poprawa jakości,  napięcia skóry oraz jej nawilżenia
 • znaczna redukcja drobnych zmarszczek oraz spłycenie głębszych
 • redukcja cieni i obrzęków pod oczami
 • redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu
 • zmniejszenie wypadania włosów i pobudzenie wzrostu nowych włosów

Częstotliwość zabiegów

U części pacjentów efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Natomiast celem uzyskania optymalnych wyników w większości przypadków zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępie około 14-28 dni, a następnie zabieg przypominający co 3-6 miesięcy.

Czas zabiegu: w zależności od rozległości zabiegu okolicy 15-30 minut
Znieczulenie: tak, miejscowe
Zabiegi uzupełniające: peelingi, Dermapen

Cennik

Stosowane przez nas preparaty

Aquashine BTX

NOWOŚĆ

To produkt do mezoterapii zapewniający kompleksowe rozwiązania w terapii przeciwstarzeniowej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Przeznaczony dla osób, które oczekują subtelnego efektu, tych bojących się toksyny botulinowej lub pragnących dłużej cieszyć się efektem jej działania. Idealny do stosowania w okolicach gdzie obawiamy się nadmiernego osłabienia mięśni (np. okolica oczu, nad brwiami).

Light Eyes

Light Eyes Ultra to innowacyjny koktajl rewitalizujący, który zawiera kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy. Tak wyjątkowa kombinacja substancji aktywnych poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. W zawiązku z czym jest w stanie poradzić sobie równocześnie z cieniami pod oczami, opuchlizną i zmarszczkami.

Wskazania: zmarszczki okolicy oka, tendencja do obrzęków oraz cieni pod oczami

DERMAGEN OPHTHALMOS

Preparat DERMAGEN OPHTHALMOS przeznaczony jest do bardzo delikatnej i wiotkiej skóry okolicy oczu.  Jest to innowacyjny koktajl o wyjątkowej kombinacji składników, który poprzez poprawę mikrokrążenia oraz elastyczności skóry zmniejsza tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. W ten sposób nie tylko regeneruje i odmładza okolicę oka ale także bardzo skutecznie redukuje cienie oraz opuchliznę pod oczami.

Wskazania: zmarszczki okolicy oka, obrzęki i cienie pod oczami

Jalupro HMW

JALUPRO ® HMW jest produktem wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego i kompleksu aminokwasów przeznaczonym do głębokiej biorewitalizacji skóry.

Wskazania: zmarszczki, utrata jędrności skóry, suchość skóry, profilaktyka starzenia się skóry.

Teosyal Redensity I

Teosyal Redensity I zawiera opatentowany skład, który wspomaga proces przywracania prawidłowej gęstości skóry właściwej. Zawiera on występujący naturalnie w skórze kwas hialuronowy (15 mg/g) oraz  wyselekcjonowane składniki w postaci kompleksu odnawiającego skórę w którego skład wchodzi: 8 aminokwasów, 3 antyoksydanty, 2 minerały oraz witamina B6. Kompleks aminokwasów stymuluje wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, a także reguluje proces gojenia oraz odbudowy tkanek. Obecna witamina B6 niezbędna jest w metabolizmie komórek skóry. Z kolei minerały: cynk i miedź biorą udział w procesie syntezy DNA i zwiększają proces powstania nowych komórek.

Wskazania: utrata jędrności skóry, drobne zmarszczki, rozświetlenie i suchość skóry

Cytocare

Wyjątkowa skuteczność CytoCare® 502/516/532 tkwi w składzie, w który oprócz zawartości kwasu hialuronowego zawiera 55 aktywnych składników w tym witaminy oraz sole nieorganiczne.
Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową i zapewnia intensywne nawodnienie skóry dając efekt odmłodzenia i wygładzenia skóry.

Wskazania: zmarszczki, utrata jędrności skóry, suchość skóry, profilaktyka starzenia się skóry.

Stretchcare

StretchCare to doskonałe połączenie kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu, witaminy B5, oraz rewolucyjnego kompleksu antyoksydantów DMAE.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom zabieg StretchCare powoduje obkurczenie poluzowanych włókien kolagenowych, co sprawia, iż skóra staje się bardziej napięta i wzmocniona.

Oprócz zastosowania StretchCare na twarz, szyję i dekolt doskonale sprawdza się także w innych częściach ciała. Zabieg ten można stosować na rozstępy oraz na zwiotczałą skórę brzucha, biustu, ramion, zwłaszcza po okresie ciąży czy ubytku masy ciała.

Wskazania: utrata jędrności skóry, zmarszczki,

Conjonctyl®

Podstawowym składnikiem preparatu Conjonctyl® jest biodostępna odmiana krzemionki organicznej, która wpływa na regenerację tkanki łącznej. Stymuluje ona proliferację fibroblastów oraz sprzyja regeneracji włókien kolagenowych. W ten sposób wpływa na reorganizację struktury tkanki łącznej co znacząco wpływa na poprawę jakości i napięcia skóry.

Wskazania: utrata jędrności skóry, cellulit, rozstępy skórne, blizny.

Dermagen Zoi Plus

DERMAGEN ZOI PLUS poprzez wspomaganie procesów odbudowy skóry takich jak proces syntezy kolagenu, elastyny oraz pozostałych związków tkanki łącznej, redukuje istniejące zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu nowych, dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona i napięta.

Wskazania: utrata jędrności skóry, rozstępy

UWAGA: P/wskazania: uczulenie na salicylany

R-Fine®

R-Fine® dzięki zawartości kwasu hialuronowego zalecany jest w celu ogólnego odmłodzenia i zagęszczenia skóry twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów dłoni. Może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry. Szczególnie polecany u pacjentów: palących, o poszarzałej i pozbawionej blasku skórze, skórze zniszczonej promieniowaniem UV oraz prewencyjnie dla każdego

Wskazania: zmarszczki, utrata jędrności skóry, suchość skóry, profilaktyka starzenia się skóry.

Idebae

Idebae jest preparatem o silnym działaniu liftingującym, który widocznie ujędrnia i napina skórę twarzy lub ciała. Swoje właściwości zawdzięcza aktywnej formule koktajlu, który zawiera wyjątkowo silny przeciwutleniacz – idebenon- (syntetyczny wariant koenzymu Q10 opóźniający proces starzenia się skóry), DMAE (dwumetyloaminoetanol, powodujący natychmiastowy lifting) oraz kwas hialuronowy (stymulujący tkankę łączną do produkcji fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny).

Wskazania: poprawa napięcia skóry twarzy lub ciała, profilaktyka starzenia.

NCTF, NCTF HA

Wysoka skuteczność tej gamy produktów możliwa jest dzięki jego unikatowemu składowi który zawiera: kwas hialuronowy, 13 witamin,6 minerałów, 6 , 5 kwasów nukleinowych oraz 2 czynniki redukujące.

Wskazania: profilaktyka  starzenia się skóry wiotkiej, zmęczonej, starzejącej się, intensywna rewitalizacja i nawilżenie skóry, redukcja zmarszczek oraz przywrócenie gęstości skórze.

NCTF®

Kwas hialuronowy (0,025 mg/ml) + kompleks odżywczy zawierający 54 składniki aktywne takie jak witaminy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, substancje redukujące

Wskazania: rewitalizacja, nawilżenie zmęczonej, matowej skóry, wygładzanie powierzchownych zmarszczek

NCTF® HA

Kwas hialuronowy (5 mg/ml) + kompleks odżywczy zawierający 54 składniki aktywne takie jak witaminy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, substancje redukujące

Wskazania: wyjątkowo intensywna rewitalizacja i nawilżenie zmęczonej i wiotkiej skóry, wygładzanie zmarszczek przywracanie gęstości skórze dojrzałej i wiotkiej

Princess Riche

Princess Riche jest preparatem do mezoterapii zawierającym w swym składzie kwas hialuronowym w stężeniu 18 mg/ml oraz glicerol (20 mg/ml). Zawarty w preparacie glicerol mający właściwości stabilizujące oraz antyseptyczne zapewnia aż sześciokrotnie większą moc nawilżenia, przez co efekty mezoterapii utrzymują się znacznie dłużej. Zabieg ten głęboko nawilża i odżywia skórę, zwłaszcza tą odwodnioną pod wpływem słońca i pozwala jej zachować naturalną młodość, napięcie i elastyczność. Ponadto preparat ten może być stosowany jako swego rodzaju wypełniacz do małych zmarszczek, takich jak kurze łapki, zmarszczki śmiechu czy zmarszczki palacza wokół ust.

Wskazania: skóra odwodniona, pozbawiona blasku, drobne zmarszczki

Restylane Vital

Produkty HYDROBALANS (Restylane Vital™, Restylane Vital Light™) reprezentują nową klasę stabilizowanego kwasu hialuronowego technologii NASHA™. Preparaty są dedykowane odbudowie i rewitalizacji skóry całego ciała, szczególnie miejsc mających opinię „trudnych do poprawy”, takich jak: skóra wokół oczu, okolice ust i czerwieni wargowej, skóra szyi i dekoltu, oraz grzbietów dłoni.

Rekomendowana seria 3 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych zapewnia spektakularne efekty estetyczne w zakresie przywrócenia odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, wzrostu elastyczności skóry oraz wygładzenia drobnych zmarszczek.

Wskazania: zmarszczki, utrata jędrności skóry, profilaktyka starzenia się skóry.

Idune

Idune jest preparatem zawierającym niesieciowany kwas hialuronowym o silnych właściwościach higroskopijnych, anty rodnikowych oraz stymulujących odnowę komórkową poprzez wspomaganie proliferacji fibroblastów. .

Wskazania: zmarszczki, utrata jędrności skóry

Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na biostymulacji komórek skóry, za pośrednictwem wydzielanych przez aktywne trombocyty czynników wzrostu. Następstwem tego zabiegu jest poprawa jakości skóry.

Szczegóły

Neauvia Organic Hydro Deluxe

Neauvia Organic Hydro Deluxe zawiera 18 mg/ml czystego kwasu hialuronowego, pozyskiwanego z Bacillus subtilis. Tak wysokie stężenie pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty, widoczne już od pierwszego zabiegu. Preparat zawiera także 0,01% hydroksyapatytu wapnia, który dodatkowo pobudza produkcję kolagenu, poprawiając skuteczność terapii.

Wskazania: utrata gęstości skóry, zmarszczki powierzchniowe, słaba kondycja skóry, suchość skóry

Lekarze wykonujący zabieg:

Dr n. med. Joanna Sułowicz

specjalista dermatolog-wenerolog
lekarz medycyny estetycznej

lek. med. Natalia Łuc-Skiba

lekarz medycyny estetycznej

lek. med. Anna Ciaćma

lekarz medycyny estetycznej

lek. med. Anna Aseńko

chirurg plastyczny
lekarz medycyny estetycznej

lek. Alexander Alli-Balogun

specjalista chirurgii ogólnej
lekarz medycyny estetycznej

lek. Michał Pasiński

specjalista chirurgii ogólnej
lekarz medycyny estetycznej

lek. Karolina Małek-Stelmachowska

specjalista chirurgii plastycznej
lekarz medycyny estetycznej

lek.med. Anna Kubik

specjalista dermatolog- wenerolog
lekarz medycyny estetycznej

Skocz do góry
Rejestracja Online