Meso Cogs

Meso Cogs to najnowszy produkt z gamy nici Happy Lift, który może być stosowany w obrębie całego ciała.

W niciach Meso Cogs zastosowano podwójny mechanizm dopingowania fibroblastów do wytwarzania włókien podporowych skóry (Fill Hydration). Już sam materiał (polikaprolakton), z którego są wykonane pobudza organizm do syntezy nowego kolagenu. Dodatkowa jego synteza ma miejsce w wyniku reakcji obronnej organizmu na mechaniczne drażnienie skóry poprzez obecne na powierzchni nici haczyki. To także haczyki odpowiadają za umieszczenie nici w konkretnym miejscu w skórze. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest wiotka skóra brzucha, ramion, biustu, wewnętrznej powierzchni ud, podbródka czy też twarzy. Zastosowanie nici Happy Lift jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą ujędrnić swoją skórę, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Wskazania:

 • poprawienia owalu twarzy
 • uniesienia brwi
 • korekcja podwójnego podbródka
 • ujędrnienia piersi
 • ujędrnienia skóry brzucha; zwłaszcza po liposukcji, ciąży bądź intensywnym odchudzaniu
 • ujędrnienie skóry ramion, pośladków, a także wewnętrznej części ud

Przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • niewyrównana cukrzyca
 • tendencje do powstawania blizn przyrosłych (keloidów, bliznowców)
 •  aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka)  i bakteryjne w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi
 • aktywna choroba nowotworowa
 • gorączka
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa około 30-60 minut. Wykonuje się go w znieczulaniu miejscowym (nasiękowym). Nici wprowadzane są do skóry zgodnie z wektorami napięcia skóry za pomocą igły, która znajduje się na ich końcu. Stabilizacja w skórze następuje za pomocą mikroskopijnych haczyków, które zwiększają efekt liftingu oraz ujędrnienia skóry.

Postępowanie pozabiegowe

Celem prawidłowej implantacji nici i uzyskania optymalnego efektu zabiegu bardzo istotne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. W przypadku wykonania zabiegu na twarz lub podbródek zalecane jest unikanie nadmiernej mimiki tzn: śmiania się, ziewania, czy tez wizyty u stomatologa. Zaleca się spanie na wznak przez 3-4 dni oraz mycie i dotykanie twarzy tylko czystymi rękami w sposób bardzo delikatny. Po 14 dniach można wrócić do uprawiania sportu, ale intensywny wysiłek zalecany jest nie wcześniej niż po miesiącu.

Czas rekonwalescencji

Po zabiegu skóra może być obrzęknięta, mogą również pojawić się nierówności (pomarszczenia nadmiaru skóry), które powinny ustąpić maksymalnie do 2 tygodni. Ponadto na przebiegu wprowadzonej nici mogą pojawić się: lekka opuchlizna, zasinienia lub krwiaki utrzymujące się 7-14 dni. Ponadto przez około 2 tygodnie pacjenci mogą odczuwać dyskomfort mimiczny.

Efekt zabiegu

Efekt w postaci uniesienia tkanek widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Ponadto wraz z czasem nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w organizmie, równocześnie stymulując syntezę kolagenu, co sprawia, iż skóra staję się bardziej jędrna i napięta.

Długość utrzymywania się efektu

Efekt liftingu widoczny jest zaraz po zabiegu. Ponadto wraz z upływem czasu od wykonania zabiegu, w wyniku syntezy nowego kolagenu, coraz bardziej widoczny jest efekt ujędrnienia skóry utrzymujący się przez kilka lat.

Czas zabiegu: 30-60 minut
Znieczulenie: tak (nasiękowe np.lignokaina)
Zabiegi uzupełniające: Dermapen, mezoterapia, peelingi, kwas hialuronowy

Cennik

Lekarze wykonujący zabieg:

Dr n. med. Joanna Sułowicz

specjalista dermatolog-wenerolog
lekarz medycyny estetycznej

lek. med. Anna Aseńko

chirurg plastyczny
lekarz medycyny estetycznej

lek. Alexander Alli-Balogun

specjalista chirurgii ogólnej
lekarz medycyny estetycznej

Skocz do góry
Rejestracja Online