Medycyna estetyczna - zabiegi

Medycyna estetyczna to niezwykle prężnie rozwijający się dział medycyny. Głównym celem zabiegów wykonywanych w jej zakresie, takich jak: biostymulacja, kwas hialuronowy,  lipoliza, mezoterapia, peelingi medyczne, wszczepianie nici liftingujących czy też iniekcja botoksu, jest poprawa wyglądu skóry, jak również zapobieganie oraz usuwanie oznak jej starzenia się.

Zabiegi tego rodzaju, przeprowadzane w profesjonalnej klinice przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia oraz wiedzę medyczną, są w pełni bezpieczne. Większość z nich dać może naprawdę długotrwały i w pełni zadowalający efekt. Pacjenci powinni jednak pamiętać o tym, by wybrać godną zaufania placówkę.

W Centrum Medycznym SCM estetic, znajdującym się w Krakowie, medycyna estetyczna oraz związane z nią zabiegi są jednym z podstawowych usług oferowanych Pacjentom, oczekującym obsługi medycznej, kosmetologicznej oraz dermatologicznej na najwyższym poziomie.

Usuwanie zmarszczek

Toksyna botulinowa (Azzalure, Botox, Bocouture), przejściowo hamuje przewodzenie impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, dzięki czemu dochodzi do relaksacji czyli braku kurczenia się poddanych zabiegowi mięśni. Zapobiega to powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych i pogłębianiu już istniejących. Ponadto hamując aktywność mięśni w okolicach ujść gruczołów potowych, w znaczny sposób można zredukować przykry problem nadpotliwości pach, dłoni, stóp czy też czoła.

SZCZEGÓŁY

Wypełnianie tkanek

Dolina łez

Ubytek tkanek na granicy oczodołu i policzka tzw. dolina łez występuje niezależnie od wieku. U osób młodych jego obecność związana jest z uwarunkowaniami genetycznymi, w późniejszym wieku pojawia się zaś w przebiegu procesu starzenia.

SZCZEGÓŁY

Szczegóły

Powiększanie ust

Zabieg powiększania czy też modelowania ust, może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U części osób, zwłaszcza młodych, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej.

SZCZEGÓŁY

Szczegóły

Biostymulacja

Kwas polimlekowy

Kwas polimlekowy (Sculptra) jest substancją, która prowadzi do pobudzenia syntezy naszego własnego kolagenu, sprawiając, iż skóra staję się bardziej jędrna i napięta. Preparat ten można stosować niezależnie od wieku.

SZCZEGÓŁY

Szczegóły

Ellanse

Ellanse jest zabiegiem nie tylko wypełniającym, ale także bardzo silnie odmładzającym, przywracającym gęstość i naturalną jędrność skóry.

SZCZEGÓŁY

Szczegóły

Linerase

Zabieg z wykorzystaniem preparatu Linerase pobudza fibroblasty do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki. To nowoczesny i bezpieczny preparat do podawania śródskórnego.

SZCZEGÓŁY

Dermapen

Dermapen®

DERMAPEN® dzięki obecności wymiennych, pulsujących igieł w regulowany sposób nakłuwa skórę. Powstałe w ten sposób uszkodzenie skóry jest bodźcem do uruchomienia procesów regeneracji, które odbywają się za pośrednictwem syntezy kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę kondycji skóry.

SZCZEGÓŁY

Pixelpeel

Pixelpeel to zabieg polegający na połączeniu dwóch technik: DERMAPEN® oraz peelingu easy TCA. Dermapen dzięki obecności wymiennych, pulsujących igieł w regulowany sposób nakłuwa skórę. Powstałe w ten sposób mikrouszkodzenia skóry umożliwiają głębszą penetrację aplikowanego następnie peelingu.

SZCZEGÓŁY

Lipofilling PURE GRAFT

Metoda korekty ubytku objętości za pośrednictwem autologicznego (tłuszczu) bogatego w komórki macierzyste.

Wraz z wiekiem u niektórych pacjentów w obrębie twarzy dochodzi do miejscowego zaniku tkanki tłuszczowej czyli lipodystrofii. Efektem tego jest utrata objętości  co najczęściej objawia się obwisaniem skóry. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być lipofilling czyli uzupełnienie brakującej objętości za pomocą własnego tłuszczu.

SZCZEGÓŁY

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest rodzajem niechirurgicznej liposukcji. Polega ona na podawaniu w obręb tkanki tłuszczowej leczonych okolic, preparatu fosfatydylocholiny, będącej naturalnym składnikiem pozyskiwanym z ziaren soi.

SZCZEGÓŁY

Nici Liftingujące

Nici Happy Lift

Nici Happy Lift to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Powstały z myślą o pacjentach, którzy z różnych powodów obawiają się zabiegów operacyjnych. Nici chirurgiczne Happy Lift™ są całkowicie wchłaniane (wykonane z polikaprolaktonu).

SZCZEGÓŁY

Meso Cogs

W niciach Meso Cogs zastosowano podwójny mechanizm dopingowania fibroblastów do wytwarzania włókien podporowych skóry (Fill Hydration). Już sam materiał (polikaprolakton), z którego są wykonane pobudza organizm do syntezy nowego kolagenu.

SZCZEGÓŁY

First Lift

Nici First Lift są wykonane z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksonon)- substancji wykorzystywanej od wielu lat do produkcji wchłanialnych szwów chirurgicznych, wykorzystywanych w wielu dziedzinach chirurgii.

SZCZEGÓŁY

Barb 4D

First Lift Barb 4D to nowa odsłona znanych i stosowanych już nici PDO. Tym razem zostały one wyposażone w specjalnie opracowany system mikroskopijnych haczyków.

SZCZEGÓŁY

Aptos

Na przestrzeni lat nici Aptos były regularnie unowocześniane oferując szeroką paletę produktów, dającą możliwość korekcji opadania tkanek miękkich i przywrócenia im ich pierwotnego położenia. Nici te pozwalają osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych.

SZCZEGÓŁY

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod stosowanych celem profilaktyki starzenia oraz poprawy wyglądu skóry przy zachowaniu w pełni naturalnego efektu.

Dzięki tej technice pod lub śródskórnie wprowadza się substancje aktywne, omijając w ten sposób barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Ponadto już sam proces nakłuwania powoduje, iż w obrębie skóry zostają uruchomione mechanizmy naprawcze odpowiadające za jej przebudowę.

Włosy  Twarz i ciało

Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Włosy

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na biostymulacji komórek skóry za pośrednictwem wydzielanych przez aktywne trombocyty czynników wzrostu. Następstwem tego zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów i  pobudzenie ich odrostu.

SZCZEGÓŁY

Twarz i ciało

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na biostymulacji komórek skóry, za pośrednictwem wydzielanych przez aktywne trombocyty czynników wzrostu. Następstwem tego zabiegu jest poprawa jakości skóry.

SZCZEGÓŁY

Fibryna bogatopłytkowa

(i-PRF- injectable Platelet Rich Fibrin)

Iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa to aktualnie najbardziej nowoczesna, całkowicie naturalna i skuteczna metoda walki z objawami upływu czasu uzyskiwana z własnej krwi pacjenta. Dzięki obecnym mezenchymalnym komórkom macierzystym i-PRF ma ogromny potencjał regeneracyjny, potwierdzony naukowo, dzięki licznym badaniom, prowadzonym pod kierownictwem dr Josepha Choukrouna, wynalazcy tej techniki, w laboratoriach FORM we Frankfurcie, Niemcy i Research Lab Clarion w Clarion, USA.

Włosy

Peelingi Medyczne

Peeling

Peeling  to zabieg którego celem jest złuszczenie naskórka, a w przypadku bardziej inwazyjnych peelingów dotarcie do skóry właściwej.

SZCZEGÓŁY

Cosmelan

Cosmelan/dermamelan jest skuteczną i bezpieczną terapią pomagającą zniwelować przebarwienia słoneczne oraz te o podłożu hormonalnym (melasma). Mechanizm działania oparty jest na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie tworzenia barwnika (melaniny) odpowiedzialnego za powstawanie plam i przebarwień.

SZCZEGÓŁY

Easy TCA

Zabieg Easy TCA jest jednym z głębiej penetrujących, a za razem bezpiecznym peelingiem, który stymuluje fibroblasty do wytwarzania większej ilości kolagenu i elastyny w obrębie skóry właściwej.

SZCZEGÓŁY

Easy Phen Light

Easy Phen Light jest peelingiem fenolowym, który służy do odbudowy głębokich warstw skóry właściwej. Jego działanie polega na głębokim złuszczeniu skóry i pobudzeniu jej głębokich warstw do regeneracji poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny.

SZCZEGÓŁY

Lip&Eyelid Formula

Lip&Eyelid Formula jest peelingiem fenolowym stworzonym do usuwania głębokich zmarszczek okolicy ust i oczu. Jego działanie polega na głębokim złuszczeniu skóry i pobudzeniu jej głębokich warstw do regeneracji poprzez stymulację syntezy kolagenu.

SZCZEGÓŁY

Retises CT

Zabieg zawierający  wysokie stężenie czystego retinolu  i witaminy C w jej najbardziej stabilnej postaci, tj. glukozydu askorbylu. Retinol regulując hyperaktywność pobudzonych melanocytów działa depigmentacyjnie na przebarwienia.

SZCZEGÓŁY

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

Popękane naczynka krwionośne to dolegliwość, na którą cierpi wiele osób. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zamykanie ich za pomocą Lasera QuadroStar®. Laserowe usuwanie zmian naczyniowych jest nie tylko bezinwazyjnym i bezpiecznym, ale również jedynym skutecznym rozwiązaniem problemu popękanych naczyń krwionośnych. Naczynka znajdujące się na powierzchni znikają od razu.

SZCZEGÓŁY

Nadpotliwość

Nadpotliwość to zbyt obfite wydzielanie potu przez nadreaktywne gruczoły potowe. W przeciwieństwie do stanu fizjologicznego, nadmierna sekrecja potu spowodowana jest nawet słabymi bodźcami emocjonalnymi, niezbyt nasilonym wysiłkiem fizycznym lub niewielkim wzrostem temperatury. Dolegliwość ta jest dość częsta i niejednokrotnie stanowi bardzo duży dyskomfort psychiczny. Okolice najczęściej dotknięte tym problemem to: twarz, pachy, dłonie, stopy.

SZCZEGÓŁY

Skocz do góry
Rejestracja Online