Karboksyterapia

Karboksyterapia wykorzystywana jest od kilkudziesięciu lat, a w ostatnim okresie znajduje coraz częstsze i szersze zastosowanie w kosmetologii.  Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. W początkowej fazie zabiegu dochodzi do przejściowego niedotlenienia tkanek, skutkiem czego jest rozszerzenie, naczyń krwionośnych z następowym  przekrwieniem skóry. W wyniku lepszego ukrwienia skóry ma miejsce pobudzenie procesów naprawczych. Mechanizm ten wykorzystuje się to celem przyspieszenia procesów gojenia,  poprawy stan i wyglądu skóry twarzy i ciała (wiotkość, zmarszczki, ziemisty kolor), redukcji wypadania włosów oraz łysienia androgenowego.

Ponadto karboksyterapia ma także działanie lipolityczne. Związane jest ono z częściową transformacją dwutlenku węgla w kwas węglowy, który to rozpuszcza komórki tłuszczowe. Dodatkowo, w obrębie obszaru poddanego zabiegowi, ma miejsce wzmożony drenaż limfatyczny, co jeszcze bardziej stymuluje metabolizm i wydalanie uwolnionego tłuszczu. Te właściwości znalazły zastosowanie w redukcji cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej (brzuch, ramiona, bryczesy, podwójny podbródek, chomiki).

Wskazania:

  • utrata jędrności skóry twarzy
  • zasinienia tzw. „worki” pod oczami, zmarszczki i wiotkość skóry oka
  • przyspieszenie gojenia w przebiegu przewlekłych i niegojących się ran i owrzodzeń
  • cellulit
  • nadmiar tkanki tłuszczowej
  • rozstępy
  • wypadanie włosów w tym łysienie androgenowe
  • łuszczyca
  • zaburzenia krążenia – tzw. “zimne ręce, zimne stopy”

Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • ciężkie choroby serca i płuc
  • choroba nowotworowa
  • stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej
  • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi

Przebieg zabiegu:

Dwutlenek węgla, poprzez cienką igłę, podawany jest podskórnie przy pomocy specjalnego urządzenia które posiada atest medyczny. Ponadto, dzięki możliwości regulacji przepływu  i temperatury podawanego dwutlenku węgla, zabieg ten jest praktycznie bezbolesny. W trakcie podawania CO2, można jedynie odczuwać nieprzyjemne uczucie rozpychania pod skórą.

Postępowanie pozabiegowe:

Nie wymaga się specjalnego postępowania pozabiegowego.

Czas rekonwalescencji:

Zazwyczaj nie jest wymagany. Początkowo w miejscu wprowadzenia igły widoczne są mikroślady, które znikają po kilku minutach, podobnie jak zaczerwienienie w miejscu, gdzie gaz rozchodzi się pod skórą. Ponadto, w trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie „obrzęku”, który zanika po kilku minutach. W niektórych, rzadkich przypadkach obrzęk może utrzymywać  się do 48 godzin.  Ryzyko uszkodzenia podczas zabiegu naczynia krwionośnego jest niewielkie. Powstały wówczas siniak zwykle ulega resorpcji od 5-10 dni.

Efekt zabiegu:

Przyspieszenie gojenia się ran, poprawa krążenia oraz jakości skóry,  a także zmniejszenie wypadania włosów i pobudzenie ich wzrostu. Ponadto, zmniejszenie obrzęków i cieni pod oczami oraz redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Terapia CO2 dobierana jest przez kosmetologa indywidualnie dla każdego Pacjenta i obejmuje zazwyczaj 4-8 zabiegów w przypadku leczenia problemów zlokalizowanych na twarzy, szyi i dekolcie oraz 10-15 zabiegów dotyczących ciała. Zabiegi wykonywane są co 7 do 14 dni.

W przypadku leczenia dwutlenkiem węgla rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej, efekty widoczne są po 6 do 12 tygodniach.  Jeśli chcemy zregenerować skórę w okolicach oczu, czasami wystarczający jest jeden zabieg.

Czas zabiegu: W zależności od obszaru poddanego zabiegowi 10-30 minut.
Znieczulenie: nie jest wymagane
Zabiegi uzupełniające: Dermapen, mezoterapia,  Ellanse, peelingi, laser frakcyjny

Cennik

Skocz do góry